
Міська рада норвезького Драммена ухвалила рішення, що у майбутньому місто буде приймати лише українських біженців. Уряд Норвегії заявив про перевищення міськрадою повноваженнь та інституційний расизм.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на DW.
Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере уже заявив, що міська влада перевищила повноваження. «Це не те, що можуть вирішувати міста», — сказав він.
При цьому норвезький прем’єр назвав рішення міста «незаконним». «Фундаментальною цінністю є забезпечення рівного ставлення до людей, які стали біженцями«, — пояснив Гар Стере.
Рішення Драммена, що розташований у 40 кілометрах від Осло і де мешкає 120 тисяч людей, розкритикувала і лідерка консервативної партії, депутатка парламенту Ерна Солберг. Жоден муніципалітет не може ухвалювати рішення «приймати біженців лише з певної країни», сказала вона.
Повідомляється також, що поліція зареєструвала заяву про вчинення міською радою Драммена «інституційного расизму».
