ДОХМ: «КРАСУНІТАСТРАШИДЛО» («BEAUTIESANDBEAST») ОЛЕНИ КЛОЧКО

мах

«КРАСУНІТАСТРАШИДЛО» («BEAUTIESANDBEAST»)
ОЛЕНИ КЛОЧКО (м. Бахмут)

(відкриття виставки 1.06.2018 о 15.00 в Донецькому обласному художньому музеї: Дружківка, вул. Соборна, 6, ПК “Етюд”)

Цей арт-проект – спроба осмислення тої реальності в мікро- і макровимірах, яка є нині в світі, включно із глобальними ігрищами в інформаційному полі, анексією Криму, гібридною війною на Донбасі, терористичними атаками в Сирії і т. ін.
Протиставляючи жіноче начало чоловічому, мир війні, автор намагається докопатися до посутнього, подати версію того, що відбувається з людством і світом, і робить це в особистісно індивідуальний спосіб.

На її думку, як будь-яка небайдужа й мисляча людина, творча особистість має на це право.
Окрім спроб розібратися в ситуації, а також у самій собі, фокусуючись на запитаннях «Чому тут?» і «Чому зі мною?», автор використовує цей проект як магічно-медитативне дійство, спрямоване на зняття суспільної недовіри й ворожості, що загострилася наприкінці 2013 року й у подальшому…

Своєрідним епіцентром мистецьких пошуків у рамках проекту є перформанс, що увійшов до її фільму «Beautiesandbeast», а розвиток взаємин автора з учасницями знайшов відображення в серії неоекспресіоністичного малярства з тою ж назвою.
Мисткиня й кінорежисер Олена Клочко почала свою діяльність наприкінці 90-х – початку 2000-х років у Пітерському мистецькому просторі з арт-проектами «Весна на злітній смузі», Єва Браун», «Naked Lunch» («Переможні гімни»), «Палеоліт» («Я – доросла»), а повернулася на рідну землю в період спалаху збройного конфлікту з тою країною, де жила, працювала в кіноіндустрії, вчилася, самовиражалася в образотворчості й прагла самореалізації.
Бахмут стає для автора плацдармом переосмислення свого досвіду та спробою зробити особистий внесок у справу перебудови нашого соціокультурного простору, зміни націоментальних акцентів, піднесення загального культурного рівня громадян.

Нині, у час входження мистецтва в добу метамодернізму, автор вбачає своє завдання в тому, аби митці навчилися контактувати зі світом потенційних глядачів не зі зверхньою усмішкою представників еліти, а з відповідальністю репрезентантів нації, громадянського суспільства, які реально роблять все, щоб Україна впевнено торувала шлях до європейської та світової спільноти високорозвинених країн і народів.

Volodimir Piven

і