Ольга Богомолець: Збільшення тривалості продуктивного життя українців до 80 та більше років

мах

Сьогодні — Всесвітній день без тютюну — рослини, яка щорічно вбиває 85 тисяч українців та призводить до десятків тисяч нових випадків раку та серцево-судинних захворювань.

На жаль, навіть у ХХІ столітті дуже багато людей ще досі не знають про всі загрози, які несе тютюнопаління. І якщо про рак легенів більшість ще чула, то про не менш страшного ворога — серцево-судинні захворювання, що виникають внаслідок вживання тютюну — знають далеко не всі.

Загалом тютюн спричиняє понад 25 смертельних хвороб. Проте саме серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності як в усьому світі, так і в Україні. Понад 400 тисяч українців щороку вмирають від них, і серед головних факторів виникнення таких хвороб — є саме тютюнопаління.

Саме тому тема Всесвітнього дня без тютюну цього року — “Тютюн і хвороби серця”. Адже значне скорочення смертності від інсультів та інфарктів можливе лише за однієї умови — відмови від тютюнопаління.

Покинути палити ніколи не пізно. Ті, хто відмовився від тютюну у віці 30-35 років мають тривалість життя таку ж саму, як люди, що не палили ніколи. Тому пропаганда відмови від тютюнопаління є одним з важливих факторів покращення загального стану здоров’я нації, збільшення тривалості життя та скорочення смертності.

Кожен має зробити свій власний вибір. Зі свого боку я, як законодавець, намагаюся сприяти зниженню рівня тютюнопаління та пов’язаних з ним хвороб через прийняття нових законів.

Так, разом з представниками громадськості та колегами ми розробили два законопроекти — №2820 та №4030а, які спрямовані на зменшення рівня тютюнопаління в Україні та ускладнюють доступ неповнолітніх до тютюнових виробів.

Цими законопроектами забороняються цигарки з ароматизаторами, збільшуються графічні попередження про шкоду куріння на пачках сигарет та вводиться їх друк з обох боків пачки у верхній частині. Виробники тютюнових виробів зобов’язуються звітувати про склад продукції та її вплив на здоров’я людини.

Також забороняється продавати електронні сигарети неповнолітнім та встановлюються чіткі вимоги до вмісту й маркування цих пристроїв.

Крім того, законопроектами значно обмежується тютюновий маркетинг — забороняється реклама тютюну в Інтернеті та забороняється розміщувати сигарети на відкритих вітринах магазинів.

На жаль, поки що згадані законопроекти, розроблені за участі громадськості, блокуються у парламенті тютюновим лобі.

Моя мета — збільшення тривалості здорового, продуктивного життя українців до 80 та більше років, і тютюн — є одним з головних ворогів на цьому шляху.

Тому сьогодні, у Всесвітній день без тютюну я вчергове закликаю керівництво Верховної Ради проявити свою державницьку та громадянську позицію та внести ці законопроекти на розгляд парламенту, незважаючи на тиск тютюнових корпорацій.

Від вашого рішення залежить здоров’я та життя сотень тисяч людей щороку! І ви можете їх врятувати!

Ольга Богомолець

і