Північне сяйво – найкращі місця для спостереження

Жми! Поддержи!
Північне сяйво або ж Аврора є в вішлісті кожного мандрівника. Навіть якщо ви вже його бачили, то точно хочете побачити ще раз — прокинутись серед ночі, очікувати появи й спостерігати, як сяйво яскравішає з кожною хвилиною і танцює зимовим небом. Північне сяйво – це одне з тих видовищ, за якими потрібно “полювати”: чекати певного сезону, їхати в місця подальше від вогнів міст і чим дальше, північніше і темніше – тим краще.

Як відомо, Північне сяйво – це ефект зіткнення сонячного вітру з магнітним полем землі. Якщо сонячний вітер достатньо сильний, то ми можемо це спостерігати в нашому візуальному спектрі.

 

Ми склали для вас інструкцію, як вдало “вполювати” північне сяйво і в яких країнах це краще зробити.

По-перше, Аврора не з’являється на небі щоночі. Але є багато прогнозів та додатків, які допоможуть визначити вірогідність появи Сяйва, яскравість і потужність. В північній півкулі, найкращий час, щоб спостерігати сяйво з листопада до березня. Тим не менш, є багато виключень, коли Аврора з’являється навіть влітку в Ісландії.
По-друге, найбільш вдалі місця для спостереження – це якомога дальше від вогнів міст та освітлених трас. Шукайте темні локації – вершини гір, парки чи ліси.
По-третє, не завжди з першого разу ви побачити різнокольоровий, яскравий спектр кольорів, що затримається на небі на довгий час. Ви можете побачити просто світлі смужки на небі, які нічим не відрізнятимуться від туману. Але якщо пощастить, то ці смужки туману збільшуватимуться і ставатимуть більш кольоровими й дивовижними.
І останнє, обов’язково беріть теплий одяг та термобілизну, адже часто, чекати сяйва приходиться декілька годин морозними ночами.

Де ви можете побачити Північне сяйво вже цієї зими?

Ісландія

Ісландія одна з найкращих країн, щоб побачити Північне сяйво взимку. А враховуючи популярність острова останні роки, це й одне з найдоступніших місць. Зимові місця – це час коли найбільша ймовірність побачити сяйво мало не кожної ночі, адже зимові ночі в Ісландії характеризують чистим, темним небом.
Зазвичай північне сяйво активне 2-3 ночі, потім може 3-4 ночі не з’являтись, тому рекомендуємо їхати як мінімум на тиждень.
Наступна важлива річ – це локація. Без сумнівів, що побачити сяйво ви можете і в Рейк’явіку, але з більшою ймовірність ви його побачите, покинувши столицю. За межами Рейк’явіка є стільки маленьких мальовничих сіл, з милими готелями й гестахаузами. Чим далі на північ тим краще!

Фарерські острови

Не багато туристів подорожують на Фарерські острови взимку. Але якщо ви вирішите відвідати цей незайманий шматок землі, щоб побачити північне сяйво, то ви точно не пошкодуєте! Грудень – березень найкращий час для цього. Протягом цих місяців ночі довші, а небо чистіше, що є ідеальною комбінацією щоб побачити сяйво. Окрім того, ці місяці відзначаються сухістю і відсутністю штормів і опадів. Магічні краєвиди, позаземні ландшафти і море з усіх сторін точно вразять вас!

Швеція

Полювати за північним сяйвом у Швеції їдьте у Національний парк Абіско, що розташований у шведській Лапландії. У Абіско, на висоті 900 м над рівнем моря розташована Небесна станція Аврора. Це місце входить у топ найкращих місць у світі для споглядання північного сяйва за версією Lonaly Planet. На підіймачі можна добратись до оглядової башні, на якій окрім чудового майданчика є виставка, магазин сувенірів і кафе. Місце оточене горами і лісами з усіх боків, що робить споглядання Аврори ще більш разючим.
У шведській Лапландії Аврору можна спостерігати приблизно з початку вересня біля міста Кіруна, а до кінця березня сяйво поширюється всією Лапландією.
Хмари – головний ворог північного сяйва. Так що вибирайте час, коли погода м’яка, а небо максимально чисте.

Норвегія

Норвегія – це ще одна прекрасна дестинація для спостерігання Аврори. Їдьте до Лофотенських островів, міста Тромсо і на північ, щоб сповна ним насолодитись. А при можливості відвідайте ще Шпіцберген, полярний архіпелаг і найпівнічнішу частину Європи.
До речі, щороку в Тромсо в останній тиждень січня проходить фестиваль північного сяйва. Це декілька днів розкішних концертів на фоні потужного світлового шоу, влаштованого природою. Тромсо розташоване всередині так званого Northern Lights Oval (поясу північного сяйва) – тобто в місці, де світлова активність найбільш сильна.
До речі, в Тромсо знайдете ще рукодільну версію північного сяйва, глянути на яку можна в місцевому університеті.

Аляска

Пощастило бути в найпівденнішому американському штаті взимку? Це можливість відвідати пивний фестиваль і побачити північне сяйво!
Сяйво спостерігати можна з вересня до квітня, але найкращий час з січня до березня, коли воно найчастіше з’являється в зимовому небі. Найкращі місця для цього – Фербенкс, оскільки розташований північніше усіх інших міст, а також в національному парку Деналі.

Фінляндія

Аврора у Фінляндії з’являється в середньому 200 днів на рік. Звісно ж, ви не побачите його в Гельсінкі чи Турку, тому їдьте у Лапландію — регіон на півночі країни, який відомий своїм знаменитим мешканцем – Санта Клаусом.
Одне з цікавих місць спостереження за сяйвом – готелі у вигляді скляних іглу. Вам не прийдеться мерзнути на вулиці декілька годин поспіль, стоячи з камерою і штативом напоготові, а зможете милуватись ним, знаходячись в затишній кімнаті з прозорими стінами й дахом.

Гренландія

Далеко не найпопулярніша дестинація на сьогодні. Далека, північна, холодна, але така заманлива, Гренландія. Більше як 300 днів в році в Гренландії ясне небо – на острові нема смогу, дуже рідко бувають тумани чи хмарне небо – найкращі умови для мисливців за північним сяйвом.
Куди їхати? Кангерлуссуак – колишня авіабаза США, місто, зване “ворота в Гренландію”, що знаходиться серед пояса полярного сяйва. Звісно ж, в північній півкулі найкраще спостерігати північне сяйво взимку, це стосується і Гренландії. Озбройтеся додатками для стеження за сяйвом, фотоапаратом і теплим одягом.

Канада

Цей список не був би повний без великої білої півночі, Канади. В Канаді десятки місць, які прекрасно підійдуть для спостереження північного сяйва. В країні більше як 40 національних парків та резервацій. Небо над цими місцями чисте та ясне.
Юкон, Саскачеван, Британська Колумбія, Альберта, Нунавут і Північно-західні території – в усіх цих штатах взимку ви маєте можливість побачити Аврору.
Місто Єллоунайф, що є головним місто Пвнічно-західних територій Канади для привернення уваги туристів назвали столицею північного сяйва або Aurora Village. І хоча це вдалий маркетинговий хід, але місто і справді чудове для спостереження сяйва – тут відсутні вогні та смог міста, знаходиться вдалечині від моря, а небо чисте і ясне більше як 250 ночей на рік.

Yottos