Українська «Швейцарія» на тлі руїн дитячого табору у Станично-Луганському районі.

  • Дмитро Снєгирьов
  • 10.11.2019
  • Комментарии к записи Українська «Швейцарія» на тлі руїн дитячого табору у Станично-Луганському районі. отключены

Президент України Володимир Зеленський порівняв Станицю Луганську зі Швейцарією. «Ми розвели війська в Станиці Луганській. І ви навіть бачите, що ми зробили такий тимчасовий пішохідний міст… в Станиці Луганській і там КПВВ, і там світло, там Швейцарія», – заявив він.

Швейцарія, кажете?

Добре, я продемонструю Вам фото української Швейцарії. Не рекомендується до перегляду дітям, вагітним та людям зі слабкою психікою!

Макарове Станично-Луганського району Луганської області. До війни Макарове було місцем компактного проживання донських козаків, носіїв ідей «великой и неделимой», духовним центром сепаратизму на теренах Луганщини. Купивши занедбаний піонерський табір, який не експлуатувався протягом десяти останніх років, я вирішив створити на його базі Український центр, який би виховував дітей на кращих традиціях української культури та історії. На території табору планувалося відкрити храм Великомученика і цілителя Пантелеймона.

Дитячий оздоровчий табір «Дружба» розташований у курортній заповідній зоні на відстані 15 кілометрів від Луганська. Загальна територія табору 5 га. На території табора розташовано шість спальних корпусів. Корпус розрахований на 40 осіб. Загальна кількість відпочиваючих за один сезон – до 300 осіб . Корпуси капітально відремонтовані. Капітальний ремонт проводився у 2007-20008 роках.

15 травня 2008 року на сесії Луганської обласної ради представниками депутатського корпусу облради (переважно – представниками «Партії Регіонів») було прийнято рішення звернутися до СБУ та прокуратури з вимогою перевірки табору «Дружба».

Тоді в місцевій пресі була розгорнута інформаційна компанія з шельмування мене особисто і діяльності табору «Дружба». Так, у статтях «Тень Шухевича над станицей» та «Лагерь украинского национализма» відверто нагніталася антиукраїнська істерія, а табір «Дружба» і його власник подавалися у максимально негативному забарвленні.

Не стали несподіванкою як погрози та вимога невідомих бандитів припинити політичну діяльність, так і відсутність відповідної реакції з боку правоохоронних органів на мої звернення дати оцінку цим діям.

Незважаючи на утиски з боку криміналітету, спеціальних служб і влади табір вдалося зберігти.

Руйнація табору і його знищення починається у 2015 році. За дивним збігом обставин, ці процеси співпадають по часу із появою моїх матеріалів, в яких піднімаються питання корупційних оборудок керівництва Луганської обласної військово-цивільної адміністрації і керівництва УСБУ в Луганській області.

Нагадаю, З 2014 року заступником голови Луганської ОВЦА з питань громадського порядку та безпеки був Юрій Клименко. 15 липня 2015 року президент України Петро Порошенко призначив Клименка тимчасово виконуючим обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації. З 1996 р. по 2015 р. Клименко працював у органах Служби безпеки України, зокрема обіймав посаду голови управління СБУ в Луганській області.

З березня 2015 по квітень 2018 року начальником Управління СБУ в Луганській області – Козловський О. З вересня 2018-го очолює Департамент оперативної підтримки Національної поліції при Міністерстві внутрішніх справ України.

У квітні 2018 року після мого виступу на телеканалі ZIK у програмі із Остапом Дроздовим було ухвалене кадрове рішення: президент Петро Порошенко звільнив із посади начальника Управління СБУ Луганської області Олега Козловського.

Ймовірно, причиною цього стала контрабанда з тимчасово окупованими територіями. Указ президента №106 / 2018 датований 23 квітня. Після моїх звернень в СБУ і ГПУ з Луганської обласної військово-цивільної адміністрації звільняється п’ятирічний заступник всіх керівників Клименко.

Примітно, що розташовані поруч з дитячим оздоровчим табором «Дружба», табір «Берізка» і пансіонат «Сосновий» не постраждали від дій мародерів, що свідчить про вибірковий і спланований характер знищення матеріальної бази табору «Дружба».

Варто зазначити, що я неодноразово звертався до керівництва МВС з приводу надання правової оцінки діям мародерів. На жаль, жодної реакції не було.

Це дає мені підстави вважати, що знищення матеріально-технічної бази дитячого оздоровчого табору «Дружба», який належить мені на правах приватної власності, є тиском на мене з боку співробітників правоохоронних органів і місцевої влади, які стали фігурантами моїх викривальних публікацій.

Звертаюся до президента України Зеленського та міністра МВС Авакова з вимогою взяти під свій особистий контроль питання розслідування фактів знищення матеріально-технічної бази дитячого оздоровчого табору «Дружба» та компенсації за рахунок держави заподіяної шкоди.

Картка Приватбанку: 4149 4393 1168 4009​

Дмитро Снєгирьов

співголова ГІ "Права Справа"