Росія: «Польщу захищати немає від кого. Якщо тільки на неї не нападуть інопланетяни»

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак підписав договір на покупку у США 32 винищувачів п’ятого покоління F-35 на $4,6 млрд, повідомили польські ЗМІ наприкінці січня. Президент Анджей Дуда підкреслював, що це один з найбільших контрактів на закупівлю озброєння в польській історії.

Виробник винищувачів Lockheed Martin повідомив, що перші машини будуть використовуватися для навчання персоналу в США, а в Польщу надійдуть до 2026 року.

При цьому в Росії висловили невдоволення майбутньою угодою з закупівлі Польщею сучасного озброєння.

«Це $4,6 млрд, викинутих на смітник. Польща – не Індія чи Іран, яким треба самим захищати себе. Польща – член військового альянсу НАТО, користується його гарантіями. І головне: Польщу захищати немає від кого. Якщо тільки на неї не нападуть інопланетяни. Але тоді F-35 їй точно не допоможуть», – написав член Ради Федерації Олексій Пушков у своєму Twitter.

Про рішення Варшави модернізувати свої ВПС за допомогою американських винищувачів стало відомо в кінці травня 2019 року. Польща закуповує американські винищувачі, щоб замінити ними свої старі МіГ-29 і Су-22. В рамках компанії з переозброєння Варшава до 2026 року планує вкласти $47 млрд на закупівлю нової техніки та обладнання.

і