Польща очікує пік епідемії в травні-червні

Жми! Поддержи!
Польща очікує піку захворюваності на викликану коронавірусом хворобу COVID-19 у травні-червні. Про це заявив прем`єр Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на RMF24, констатує «Європейська правда».

«Ситуація, особливо в Західній Європі, викликає дуже багато занепокоєння. Ми бачимо, як зростає кількість хворих у Західній Європі. Ми бачимо, що ці прирости дуже швидкі», — сказав він у Сеймі.

За словами прем`єра, невиправданий оптимізм є неправильним підходом.

«Сьогодні, на цьому етапі, ми знаємо, що слід дотримуватися дисципліни, вкладати додаткові зусилля, тримати дистанцію виконувати безліч правилі процедур. Ми значною мірою знаходимося на початку боротьби з коронавірусом. Пік захворюваності ще попереду – десь в травні-червні» — заявив Моравецький.

Слід зазначити, що Польща і Україна практично одночасно зафіксували перші випадки коронавірусу на початку березня, і відповідь країн на епідемію часто порівнюють.

«Ми повинні, борючись з епідемією, одночасно намагатися будувати нову модель економічного життя для того, щоб економіка постраждала якомога менше», — підкреслив Моравецький.

За його словами, Польща збільшить щоденні обсяги тестування на коронавірус.

Прем`єр зазначив, що Польща має контракт на 800 тис. тестів на коронавірус.

«150 тис. доступних, 150 тис. — вже в дорозі, в найближчі кілька днів вони будуть в Польщі», — повідомив він. За його оцінками, запас тестів «величезний».

«Ми тестуємо в тих місцях, де епідеміологи, експерти вказують нам, що потрібно тестувати, тобто різні види місць підвищеного ризику, місця карантину, лікарні» — зазначив Моравецький.

Yottos