Воскресіння Господнє не повинно нести небезпеки вірянам

 

Нинішнє головне православне християнське свято року Великодня припало на час непередбачених надзвичайних обставин. Весь світ поставлений перед викликом подолання глобальної пандемії корона вірусу. Та як не дивно різні церкви православного обряду трактують перебування в ситуації перебування в карантині по-різному. В основному лише РПЦ в Україні р’яно  закликає прихожан до карантинної непокори, аргументуючи таку поведінку  «захистом Божим». Але практично в переважній більшості випадків автори цих невиважених  закликів наражаються на кару Божу. І те що сталося з ченцями Кієво-Печерської лаври є яскравим прикладом підтвердження такого висновку. Цей знак наводить на думку про те, що навіть сила Божа потребує певних дій на її підтримку, а саме дотримання правил суворого карантину.

На відміну від згаданої вище російської конфесії в Україні Православна церква України, з метою захисту своїх вірян від лиха, що прийшло, вирішила не проводити спільні освячення верби та великодніх страв у храмах і на прихрамовій території, щоб не допускати скупчення людей. Про це повідомила пресслужба ПЦУ.

Служби в храмах будуть проводитися за участю не більше 10 осіб – священник, служка, дяк і особи, які технічно обслуговують богослужіння й забезпечують онлайн-трансляцію. Обовʼязковою умовою є носіння захисних масок або респіраторів усіма присутніми, крім священнослужителя.

Віряни, які долучаться до богослужіння через онлайн-трансляції, повинні слухати священника і молитися перед іконою, як у храмі, і не ставитися до трансляції богослужіння лише як до перегляду видовища.

У містах священнослужителів можуть запросити у пекарні, на заводи або ж у магазини для освячення там пасок, у такий спосіб усі охочі можуть купити вже освячений хліб. У сільській місцевості віряни зможуть виставити великодні кошики за ворота, а священник матиме змогу пройти вулицями та освятити їх.

У разі, якщо віряни не зможуть отримати благословення верби або великодніх страв, їм дозволили самостійно окропити їх святою водою у день свята після прочитання відповідних молитов про благословення.

Також Православна церква України радить вірянам та священникам утриматися від відвідин кладовищ у поминальні дні.

З Божою допомогою Україна подолає це лихо.

і