Режим Лукашенка застосовує технічні засоби інформаційно-психологічного впливу (ФОТО)

Режим Лукашенка у Білорусі активно використовує засоби інформаційно-психологічного впливу проти протестувальників. Це помітили волонтери-розслідувачі спільноти InformNapalm на відеострімі з Мінську, у кадр якого потрапила звукомовна станція ЗС-82, на базі  БРДМ-2. Ця станція здатна здійснювати звуковий вплив на відстань до 6 км та імітувати проходження колон важкої техніки, переліт гелікоптерів, вибухи, постріли з озброєння різних видів – будь-які інші звукові імітації, які здатні ввести противника в оману, або спровокувати паніку серед натовпу людей. Зазвичай звукові імітації проводяться вночі, коли обмежена можливість візуального контакту, вдень такі засоби можуть використовувати для військової пропаганди – транслювати промови, або пісні, що мають викликати певні емоції серед натовпу людей.

Відомо, що такі станції перебувають на озброєні підрозділів інформаційно-психологічного впливу Російської Федерації та використовувались росіянами на Донбасі у війні проти України.

ЗС-82

Фото російської колони техніки, архів InformNapalm

Цікаво, що у серпні 2014 року волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm також фіксували російські станції ЗС-82 серед колон бронетехніки, які ЗС РФ перекидали до кордонів України. У 2014 році ці засоби впливу також використовувались росіянами для психологічного тиску на українських прикордонників.

і