«Відправте їх кого в армію, а кого на вулицю» — Лукашенко наказав відрахувати протестуючих студентів ЗА РУБЕЖОМ

Самопроголошений «президент» Білорусі Олександр Лукашенко наказав відраховувати студентів, які взяли участь у мітингах проти нього.

Telegram-канал Лукашенка транслює відео з наради з підготовки шостих Всебілоруських народних зборів.

Пряма мова Лукашенка: «Нікого не треба вмовляти: ні робітників, ні студентів, нікого. Ні лікарів, ні вчителів, ні держслужбовців. Зараз такий момент, коли кожен має вибирати в своєму житті тут дорогу, по якій він буде рухатися. Не тільки він, але й діти.

Не хочуть працівники працювати – не треба. Але їх одиниці, які не хочуть.

Студенти прийшли вчитися – вчіться. Хто хоче, той хай вчиться. Хто вийшов, порушуючи закон, на несанкціоновані акції, він втрачає право бути студентом. Будь ласка, відправте їх, як я говорив, кого в армію, а кого на вулицю. Нехай ходять по вулиці. Але вони мають бути відраховані. Те саме і викладачі. Їх теж одиниці, але які гидко ведуть себе у вузах».

Лукашенко також заявив, що протягом останніх кількох днів мітингувальники перейшли «червону лінію» і їхні дії можна розцінювати, як дії «організованих приступних груп з ознаками тероризму».

Нагадаємо, що у Білорусі з 9 серпня тривають протести проти Олександра Лукашенка та за нові чесні президентські вибори.

13 жовтня опозиціонерка Світлана Тихановська, яка перебуває в Литві, висунула самопроголошеному президенту Олександру Лукашенку ультиматум: якщо до 25 жовтня він добровільно не залишить президентський пост і не звільнить усіх політв’язнів, вона почне загальнонаціональний страйк.

У ніч на 27 жовтня вона закликала до страйку — і в Білорусі почалися страйкина заводах та серед студентів.

Протестувальників регулярно затримує міліція. За інформацією МВС Білорусі, 25 жовтня в ході протестних акцій затримали понад 500 осіб.

«Аргумент»

і