Очільницею ОБСЄ у 2021 році стала представниця Швеції

Швеція 1 січня стала головуючою країною Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) терміном на один рік

Про це пише Європейська правда.

Згідно з повідомленням, за ротаційним принципом, на 2021 рік очільницею ОБСЄ стала керівниця Міністерства закордонних справ Швеції Анн Лінде.

Свою детальну програму та пріорітети шведське головування представить у Відні 14 січня, але, за інформацією джерел «Європейської правди», розвиток подій, пов’язаних з російською агресією проти України, буде одним із пріоритетів.

У виданні нагадали, що в грудні, виступаючи на міністерській зустрічі ОБСЄ перед набуттям нових повноважень Анн Лінде окремо наголосила на цьому, згадавши не лише про Донбас, а й про Крим.

«Як головування ми будемо ґрунтуватися на наполегливих зусиллях наших попередників у пошуку стійкого вирішення конфлікту, яке має повністю відповідати принципам суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України у її міжнародно визнаних кордонах, тобто включаючи Крим і Севастополь», — цитує ЄП слова Лінде.

У виданні  відзначили, що у попередні роки нові очільники ОБСЄ у перші дні року неодмінно відвідували Україну, у тому числі лінію розмежування на Донбасі. Про такі плани Лінде не повідомлялося, що, втім, може пояснюватися пандемічними обмеженнями.

і