Лукашенко хоче поновити діалог із Києвом

Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий відновити діалог з владою України.

Про це пише DW, із посиланням на російські ЗМІ.

Лукашенко заявив, що не тримає зла на президента України Володимира Зеленського, а його негативні висловлювання у бік самопроголошеного президента Білорусі пов’язує з «молодістю» політика.

«По молодості десь щось сказав. Утім, це ж не означає, що ти весь час повинен на нього дивитися, розуміючи, що відбувається, і на нього ображатися або злитися», – сказав Лукашенко.

Також Олександр Лукашенко прокоментував заяви України, у яких офіційний Київ слід за США та ЄС не визнав результати президентських виборів у Білорусі. «Вони (влада України – ред.) заявили, але стосунки у нас добрі, український народ до білорусів ставиться дуже добре, ми до них – ще краще», – сказав Лукашенко.

Він додав, що економічне співробітництво між Білоруссю і Україною продовжує розвиватися. «Тобто, ми базис не зруйнували і не руйнуємо. І навіть якщо потрібно десь чогось для Росії і для України, ми стаємо і в економіці посередниками», – стверджує Лукашенко.

При цьому він визнав, що політичні відносини між Києвом і Мінськом практично заморожені. «Заклякли поки на цьому етапі, ми не маємо контактів жодних, крім посольств», – сказав правитель Білорусі.

Водночас Лукашенко стверджує, що готовий відновити контакти із Зеленським. «Я б косо на нього не дивився, – сказав він. – Поблажливо, косо, з презирством – ніколи. Молода людина, молодий президент. Людина, яка може навчитися, я думаю. Я впевнений в цьому, він же здорова, нормальна людина», – цитує його ТАСС.

Також Лукашенко висловив думку, що ініціативу для відновлення відносин має проявити українська сторона, а в разі зустрічі з Зеленським він би відповів на питання, які той би міг поставити йому: «Я би відповідав, і може бути, якась розмова б зав’язався».

і