Росія планує вторгнення і створює плацдарм в Білорусі, – генерал

Росія посилюватиме військовий плацдарм в Білорусі. Він створить додаткову загрозу країнам Заходу і Україні.

Таку думку в ефірі телеканалу OBOZREVATEL висловив керівник Служби зовнішньої розвідки України в 2005-2010 роках, генерал армії Микола Маломуж. «Росія розглядає сценарій широкомасштабних операцій, пов’язаних із зміною режиму в самій Білорусі і посилення своїх позицій аж до вторгнення», – наголосив він.

Коментуючи звіт розвідки Естонії, в якому йдеться про небезпеку широкомастшаних військових дій Росії проти України і країн Балтії з території Білорусі, Маломуж зауважив, що цим даним розвідки варто довіряти, оскільки йдеться про країну-члена НАТО.

За його словами, Росія дійсно переслідує мету створення на території Білорусі потужного військового плацдарму. «Буде посилення по всіх секторах у межах союзної держави. Зараз допрацьовуються 7 пунктів інтеграційних карт, включаючи військово-безпековий. Росія буде вже легітимно входити в Білорусь, посилювати плацдарм на цьому напрямку», – сказав генерал.

Водночас він зауважив, що наразі йдеться про стратегічні плани, а не про конкретний план дій Кремля щодо цих країн.

«Чи це війна? Посилення – так, нарощування військових ресурсів, високоточної зброї – так. Але у найближчий період, за нашими даними і за даними союзників, реальна широкомасштабна війна проти України не передбачається», – повідомив Маломуж.

На його думку, існують об’єктивні перешкоди цим діям Кремля. Зокрема, прихід до влади в США Джо Байдена, консолідація країн Заходу, посилення контингентів НАТО, особливо на східному напрямку ЄС. «І головне – і Байден, і всі інші говорять: ми не будемо закривати очі, якщо буде агресія проти України або якісь провокації», – підсумував генерал.

і