ФСБ заявила про «військовий переворот » в Білорусі за участю «націоналістів» з України

У ФСБ Росії стверджують, що спільно з КДБ Білорусі затримали в Москві двох білоруських громадян, які нібито планували військовий переворот у своїй країні із залученням націоналістів з України. На думку ФСБ, затримані хотіли організувати фізичну ліквідацію керівника Білорусі Олександра Лукашенка і з цією метою провели «консультації в США та Польщі».

ФСБ Росії заявила, що в Білорусі планувався державний переворот, але в результаті спецоперації була «припинено протиправну діяльність» Юрія Зянковіча, що має подвійне громадянство США та Білорусі, і Олександра Федути, громадянина Білорусі. Про це повідомила пресслужба відомства напередодні.

Згідно із заявою ФСБ, Зянковіч і Федута нібито хотіли організувати «фізичне усунення» керівника Білорусі Олександра Лукашенка і з цією метою провели «консультації в США і Польщі».  Після чого, вони нібито планували захоплення радіо і телецентрів для трансляції звернення до народу, блокування підрозділів внутрішніх військ та ОМОНу в Мінську і навіть повне відключення енергосистеми країни, стверджують в ФСБ.  Датою перевороту білоруські опозиціонери призначили 9 травня — день проведення параду Перемоги.  Стосовно затриманих в Білорусії завели кримінальну справу згідно зі статтею 357 (змова чи інші дії, вчинені з метою захоплення державної влади) білоруського Кримінального кодексу.

© 2019 Інформаційне агентство ASPI

і