Амстердам оголосить рішення до кінця серпня щодо скіфського золота

Апеляційний суд Амстердама планує до кінця серпня 2021 року оголосити рішення у справі щодо скіфського золота.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в Facebook.

Він уточнив, що в четвер, 22 квітня, відбулося засідання апеляційного суду у цій справі. Українська делегація під час виступу заявляла про те, що мова йде не тільки про історичні артефакти, але про світовий порядок і систему міжнародного права.

Єнін також розповів, що російська сторона під час свого виступу займалася «відвертою дезінформацією», кажучи про законність окупації Криму, а також посилаючись на не існуючі закони

Справа скіфського золота: коротко

У 2016 році окружний суд Амстердама прийняв рішення про повернення Україні експонатів кримських музеїв. Предметом спору була колекція з 565 експонатів, які надав Амстердамський археологічний музей Аллард Пірсона для виставки Крим — золотий острів у Чорному морі.

Виставка проходила в 2014 році і завершилася після окупації Криму РФ. Згідно з українським законодавством, музейні об’єкти є частиною музейного фонду України та Міністерство культури України має вирішити, куди повернуться об’єкти з нідерландської виставки.

У зв’язку з цим в серпні 2017 року музеї окупованого Криму подали апеляційну скаргу на рішення окружного суду Амстердама.

У липні 2019 року Апеляційний суд Амстердама відклав прийняття остаточного рішення у цій справі.

У листопаді того ж року Апеляційний суд в Гаазі відмовив Україні у відводі судді у справі щодо скіфського золота, заявивши, що для цього немає підстав.

і