Швеція та Фінляндія можуть розраховувати на швидкий вступ до НАТО – Столтенберг

Фінляндія та Швеція у разі подання заявки на членство в НАТО зможуть швидко стаття членами Альянсу, заявив генсек Єнс Столтенберг.

«Звичайно, з багатьох сторін вони (Фінляндія та Швеція) дуже близькі до НАТО у всіх аспектах. У цьому контексті цей процес може пройти дуже швидко, якщо вони вирішать подати заявку», — сказав Столтенберг, відповідаючи у четвер на питання про те, наскільки швидко ці країни можуть прийняти до НАТО.

Генсек пояснив, що Фінляндія та Швеція є близькими партнерами альянсу, НАТО та ці країни ведуть спільні навчання та тренування. Крім того, за словами Столтенберга, обидві країни відповідають багатьом стандартам альянсу, і мають у своєму розпорядженні добре функціонуючі інститути у сфері оборони та безпеки.

Столтенберг додав, що гіпотетичний вступ Фінляндії та Швеції вимагатиме політичного рішення як у цих країнах, так і з боку 30 держав-членів НАТО.

Раніше Міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу заявив, що Москва вживе заходів у відповідь через активну співпрацю Швеції та Фінляндії з НАТО.

Росія представила Заходу справжній ультиматум — проєкти двох договорів, один із США, один із НАТО — про «гарантії безпеки».

і

ютос