Очільник МЗС Польщі заявив, що до консенсусу у справі України ще далеко

мах

Глава МЗС Польщі Збіґнєв Рау повідомив про відсутність прориву в переговорах, які стосуються Росії та України. Політик висловився на цю тему у Відні, де представив пріоритети головування Польщі в Організації безпеки і співробітництва в Європі, яке почалося 1 січня.

При цій нагоді міністр Збіґнєв Рау підкреслив, що ОБСЄ, поряд із американсько-російськими переговорами та Радою НАТО-Росія, – це одна з основних платформ діалогу. Польський міністр запевнив, що його країна хоче прямувати до відновлення діалогу між Росією та Україною, але в дусі поваги до міжнародного права та принципів ОБСЄ. Однак, за його словами, шлях до такого консенсусу ще далекий, повідомляє Polskie Radio.

«Зараз важко говорити про якийсь прорив. Я думаю, позиції накреслено. Треба очікувати, що їх надалі представлятимуть. Якщо так, то, може, можна буде очікувати якоїсь гнучкості – гнучкості згідно з постановами міжнародного права і принципами та зобов’язаннями ОБСЄ», – сказав міністр закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау.

Політик також заявив, що польське головування в ОБСЄ не щадитиме зусиль, щоб продовжити мандат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, який закінчується з кінцем березня. Глава МЗС зазначив, що саме Україна буде метою його першого офіційного візиту як голови ОБСЄ: «Обов’язково відвідаю також східну частину України, щоб на місці дослідити, як виглядає ситуація. Дуже важливим пріоритетом польського головування в ОБСЄ є ситуація цивільного населення, яке постраждало від збройних конфліктів, тому це буде дуже важливою частиною мого візиту в Україну».

Генеральна секретарка ОБСЄ Гельґа Шмід повідомила, що за останні два роки число цивільних порушень т.зв. лінії зіткнення на Донбасі зменшилося аж на 95 відсотків. За її словами, позитивним сигналом є припинення вогню на Донбасі, досягнуте наприкінці грудня з участю ОБСЄ, України та Росії.

і