Для українців у Польщі збудують модульні містечка. Допоміг британський острів

мах

На Підляшші збудують модульне містечко для біженців з України. Окрім самих будиночків, тут будуть спортивні та дитячі майданчики, велосипедні доріжки і всі необхідні комунікації.

У Монецькому повіті Підляського воєводства поставлять 50 модульних будинків для біженців з України. Містечка будуть розташовані в Долістуві Старому та Гоньондзі.

У модульних будинках житимуть не лише біженці

У понеділок, 13 березня, на сесії повітової ради спільно з фондом «Поділися миром» підписали документ щодо будівництва модульних кварталів для українців. Планують поставити 50 будиночків в Долістуві Старому та Гоньондзі, пише Nasze Miasto.

«Не забуваймо, що до нас приїхали переважно жінки з дітьми. Їм потрібен дім, щоб повернутися до нормального життя. Українці хочуть працювати. Понад 700 тисяч людей взяли на роботу. Це свідчить про те, що вони не чекають пасивної допомоги. У великих містах бракує місць у школах. З іншого боку, у маленьких містах є громади з великим серцем, які можуть надати велику підтримку цим сім’ям», – сказала міністр соціальної інтеграції Агнешка Щигай.

До будинків підведуть комунікації та пішохідно-велосипедні доріжки. Будинки розраховані на 250 місць. Тут буде спортивні та дитячі майданчики, тренажерний зал просто неба, пішохідні доріжки. Виграють від проекту і мешканці, адже в рамках проекту відремонтують інфраструктуру загального користування, зокрема, школу та сільську «світлицю». Жити в модульних будиночках також зможуть місцеві люди, яким потрібна така підтримка.

Фонд «Поділися миром» створений мешканцями британського острова Джерсі. На острові проживає близько 7 тисяч жителів, які з самого початку повномасштабної війни допомагають біженцям з України.

Зі сплатою за житло біженцям допоможуть міжнародні організації

З 1 березня біженці з України мають доплачувати за проживання в місцях колективного розміщення в Польщі. В ефірі RMF24 Павел Шефернакер сказав, «там, де держава не може допомогти — а роль держави не в тому, щоб допомагати в оренді квартир — буде допомога міжнародних організацій«.

Так, програми допомоги українцям, які втекли від війни, здійснюватимуть Міжнародний Червоний Хрест і УВКБ ООН.

«Міжнародний Червоний Хрест у центрі в Надажині наступного місяця підпише перші контракти. Він допоможе у перші кілька місяців сім’ям, які бажають стати незалежними в Польщі, хочуть працювати, хочуть нормально жити», — сказав заступник міністра.

Він додав, що також будуть реалізовані програми УВКБ ООН щодо професійної активізації. На неї організація ООН виділить 3 мільярди злотих.

і