Польща не підтримає мирну угоду, яка включатиме здачу рф територій України

Варшава стала першою столицею з-поміж потенційних держав-гарантів, яка публічно проголосила, що не братиме участь у такій мирній угоді, яка передбачатиме здачу частини території України.

Як повідомляє ЄП, про це заявив у неділю в інтерв’ю Gazeta.pl Якуб Кумоч – зовнішньополітичний радник президента Дуди та один з керівників президентської канцелярії Польщі.

Кумоч підтвердив, що Польща готова виконати роль «гаранта» у рамках домовленості з Росією про припинення вогню, у разі, якщо ці переговори дійдуть успіху. Він також підкреслив, що створення пулу «гарантів» не є єдиним варіантом.

«Польща не буде ухилятися від своєї відповідальності. Зараз ми обговорюємо проект угоди між Україною та державами-гарантами. Однак це лише початок шляху. Це – один із можливих шляхів припинення конфлікту», – пояснив він.

Дипломат наголосив, що проєкт мірної угоди, який не розголошується, є документом українського авторства. Він також виставив умову участі Польщі у цьому процесі: «Якщо буде досягнуто мирної угоди, нас цікавить лише така, яка гарантує територіальну цілісність України та її незалежність. І лише такий документ, на який погоджуються українці».

Він також розкрив деталі переговорів, наголосивши, що здача Донбасу та Криму не розглядається.

«Росіяни хотіли б, щоб гарантії були повторенням Будапешта, а Україна б додатково визнала втрату Криму та Донбасу. Але це смішно. На початку вони також вимагали роззброєння України, але вимагати роззброєння держави, армія якої розгромила значну частину російських військ у сухопутному зіткненні, є нахабністю», – додав Кумоч, наголосивши, що Польща і надалі підтримує ідею вступу України до НАТО.

і

ютос