У слід за Лавровим Ізраїль образила і «Машка-алкоголічка»

Речниця російського міністерства закордонних справ Марія Захарова заявила про наявність «ізраїльських найманців», які нібито воюють на боці українських «націоналістичних батальйонів».

Про це Захарова сказала в інтерв’ю російському пропагандистському медіа Radio Sputnik: «Все ж таки скажу, що нині навряд чи хочуть почути ті самі політики в Ізраїлі, які роздмухали інформаційну кампанію. Можливо, їм буде цікаво. В Україні зараз фактично пліч-о-пліч з бойовиками «Азова» знаходяться й ізраїльські найманці».

Вона начебто на власні очі бачила відео й фото матеріали, які підтверджують наявність ізраїльських найманців у Маріуполі. За словами Захарової, влада Ізраїля знає про ці «факти».

Захарова також заявила, що російський МЗС нібито звертав увагу Ізраїля впродовж багатьох років на поширення «неонацистських» поглядів серед українських військових, зокрема татуювання українських військових у Маріуполі й літературу, яку вони читають. Проте речниця МЗС не пояснила, де можна ознайомитися з «відеофактами», про які вона розповідала.

Речниця МЗС назвала реакцію Ізраїля та західних країн на антисемітські висловлювання очільника МЗС рф Сергія Лаврова «підлістю». 

Російська влада та державна пропаганда безпідставно твердять, що підрозділ Національної гвардії України «Азов», який бере участь в обороні Маріуполя, є «нацистами», які не представляють думку широких верств населення України.

2 травня Лавров заявив, що той факт, що український президент Володимир Зеленський є за національністю євреєм не означає, що в Україні не може бути «масового нацизму», бо, за його словами, «найбільшими антисемітами якраз є євреї», наприклад фюрер нацистської Німеччини Адольф Гітлер. Російського посла в Ізраїлі викликали для вручення «ноти протесту», а міністр закордонних справ Яїр Лапід закликав Лаврова негайно принести вибачення.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував слова Лаврова, що такі коментарі є глибоко образливими як для Зеленського й України, так і для Ізраїля та єврейського народу. Німецький уряд назвав ці коментарі Лаврова «абсурдною пропагандою».

P.S. В росії у владних колах Марія Захарова має прізвисько «Машка-алкоголічка» через алкогольну залежність і відповідну манеру поведінки. Що не заважає цій потворі бути речницею МЗС рф

«Аргумент»

і

ютос